Jak zrobić ze starego telewizora Smart TV? Przewodnik dla początkujących.

fot. Mollie Sivaram. unsplash.com

Jeśli Twój telewizor nie posiada funkcji smart to jeszcze nic straconego. Istnieje spora szansa, że uda się go przekształcić w urządzenie, które będzie miało dostęp do przeróżnych aplikacji i treści streamingowych. Jak zrobić ze starego telewizora Smart TV i móc oglądać filmy na Netflix, HBO Max, czy YouTube? Istnieje na to przynajmniej kilka sposobów. W tym poradniku omówimy każdy z nich, abyś mógł się cieszyć funkcjonalności jaką daje Smart TV.

Co to jest Smart TV.

Smart TV to telewizor, który posiada dostęp do internetu i umożliwia użytkownikowi korzystanie z aplikacji i usług streamingowych. Daje też możliwość przeglądania stron internetowych, odtwarzania multimediów oraz integracji z innymi urządzeniami.

Dzięki Smart TV możesz :

Oglądać filmy i seriale na popularnych platformach streamingowych takich jak: Netflix, HBO, Disney+, Amazon Prime Video, YouTube i wiele innych.

Korzystać aplikacji i gier pobieranych z dedykowanego sklepu z aplikacjami.

Odtwarzać multimedia na telewizorze, takie jak obrazy wideo muzykę i zdjęcia zapisane w różnych formatach.

Jak działa Smart TV.

Smart TV posiada zazwyczaj wbudowany system operacyjny oraz interfejs, który umożliwia bardzo łatwe nawigowanie i korzystanie z różnych aplikacji.

Smart TV musi być podłączony do internetu. Możesz to zrobić za pomocą kabla (ethernet) lub bezprzewodowo podłączając się do domowej sieci Wi-Fi.

Czy z mojego starego telewizora można zrobić Smart TV.

Wiele urządzeń dzięki którym można z łatwością przekształcić stary telewizor w Smart TV podłącza się za pomocą portu HDMI. Jeśli więc twój stary telewizor posiada takie wejście to nie powinno być problemów aby wyposażyć go w funkcjonalność Smart TV.

Jeśli nie posiadasz w swoim starym telewizorze wejścia HDMI to jeszcze nic straconego. Możesz spróbować skorzystać z odpowiednich przejściówek, które być może rozwiążą ten problem.

Na niektórych starszych telewizorach mogą nie działać pewne aplikacje bądź treści ze względu na nieobsługiwaną rozdzielczość lub format.

jak zrobić smart tv ze starego telewizora. Przyda się wejście HDMI
fot. TheRegisti. unsplash.com

Jak zrobić Smart TV ze starego telewizora za pomocą zewnętrznego urządzenia strumieniowego.

Najprostszym rozwiązaniem na przekształcenie starego telewizora w Smart TV jest użycie specjalnej przystawki – urządzenia do strumieniowego przesyłania. Takie urządzenia to między innymi:

Wystarczy posiadać w swoim domu dostęp do bezprzewodowego internetu oraz podłączyć jedno z tych urządzeń do portu HDMI oraz prądu, aby uzyskać dostęp do funkcji Smart TV w starym telewizorze.

Jak podłączyć i skonfigurować zewnętrzne urządzenie strumieniowe aby ze starego telewizora zrobić Smart TV – instrukcja krok po kroku.

Krok 1

Podłącz jedno z urządzeń do strumieniowania (Google Chromecast, Apple TV, Roku Express, Amazon Fire Stick, Xiaomi MI TV Stick lub inne) do portu HDMI.

Krok 2

Podłącz urządzenie do strumieniowania do gniazdka z zasilaniem lub innego źródła zasilania zgodnie z instrukcją.

Krok 3

Przełącz telewizor na odpowiednie źródło wejścia HDMI odpowiadające portowi do którego zostało podłączone urządzenie.

Krok 4

Skonfiguruj urządzenie do strumieniowania korzystając z dołączonej instrukcji. Będziesz musiał połączyć urządzenie z siecią Wi-Fi oraz zalogować się na swoje konto, aby móc uzyskać dostęp do aplikacji i usług.

Krok 5

Jeśli nie znajdziesz aplikacji, która Cię interesuje zainstaluj ją korzystając z biblioteki aplikacji.

Krok 6

Ciesz się z opcji jakie daje Smart TV na swoim starym telewizorze.

Jak zrobić Smart TV ze starego telewizora za pomocą konsoli do gier.

Jeśli konsola posiada wbudowane funkcje internetowe i posiada możliwość instalowania aplikacji to prawdopodobnie będziesz mógł ją wykorzystać do zrobienia ze starego telewizora Smart TV.

Aby to zrobić podłącz konsolę do telewizora za pomocą wejścia HDMI. Następnie podłącz konsolę do internetu za pomocą kabla lub poprzez bezprzewodową sieć Wi-Fi. Wejdź do sklepu aplikacji, który udostępnia konsola. Znajdź, pobierz i zainstaluj aplikacje, które Cię interesują. Może to być YouTube, Netflix, HBO czy Disney. Po zainstalowaniu tych aplikacji będziesz mógł się do nich zalogować i korzystać z ogromnej ilości zasobów na twoim starym telewizorze.

Jak zrobić ze starego telewizora Smart TV za pomocą komputera lub laptopa.

Aby stary telewizor zamienić na Smart TV możesz również wykorzystać do tego komputer lub laptop. Wystarczy, że podłączysz jedno z tych urządzeń do telewizora i wybierzesz na pilocie odpowiednie źródło. Wykorzystaj przeglądarkę aby oglądać filmy, seriale czy przeglądać strony internetowe.

Smart TV ze starego telewizora, czy to możliwe.

Jak sam widzisz, dzięki prostym krokom i dostępnym rozwiązaniom możesz przekształcić swój stary telewizor w Smart TV. W niezwykle łatwy sposób uzyskasz dostęp do świata rozrywki i wielu niezwykle ciekawych treści. Dzięki tym rozwiązaniom Twój stary telewizor będzie mógł posłużyć Ci jeszcze przez wiele długich lat. Ciesz się pełnymi możliwościami Smart TV i korzystaj z szerokiego wyboru treści dostępnych na ekranie telewizora.