Co zrobić, gdy telefon nie chce się włączyć?

Co zrobić gdy telefon nie chce się włączyć
Fot. Ana Bernardo. Unsplash.com

Sytuacja, w której telefon ma problem z uruchomieniem się może być co najmniej frustrująca. W taki momencie nie ma co panikować, bo bardzo często okazuje się, że powód awarii jest dość błahy. Zanim więc zwrócisz się o pomoc do specjalisty najpierw sprawdź co możesz zrobić samemu gdy Twój telefon nie chce się włączyć.

Sprawdź czy bateria jest naładowana

Upewnij się, że bateria w telefonie jest naładowana. Podłącz go do ładowarki i sprawdź czy się ładuje. Aby wykluczyć potencjalny problem z samą ładowarką podłącz telefon do innego źródła zasilania.

Może się zdarzyć, że wina rozładowanej baterii w telefonie leży po stronie uszkodzonej ładowarki. Jeśli na ekranie pojawia się ikona ładowania baterii, pozostaw telefon podłączony do ładowarki przez około 30 minut przed ponowną próbą włączenia.

Zrób twardy reset

Większość modeli telefonów daje możliwość przeprowadzenia twardego resetu. Niekiedy ten może być skuteczny w przypadku gdy telefon nie chce się włączyć.

Najczęściej aby wykonać twardy reset należy przytrzymać przez kilka sekund przycisk zasilania i regulacji głośności.

Procedura ta może się różnić w niektórych modelach telefonów. Jeśli więc nie masz pewności jak to zrobić zapoznaj się z instrukcją obsługi twojego telefonu.

Wyjmij i włóż ponownie baterię (niektóre modele telefonów)

Niektóre modele telefonów mają wyjmowalne baterie. Gdy Twój telefon nie chce się włączyć wyjmij z niego baterię (jeśli istnieje taka możliwość). Odczekaj kilkanaście sekund, włóż baterię i spróbuj uruchomić telefon.

Podłącz telefon do komputera

Przy użyciu kabla USB podłącz telefon do komputera i sprawdź, czy na ekranie pojawi się jakaś reakcja. Jeśli Twój telefon zostanie wykryty przez komputer, może to oznaczać że jest jakiś problem z wyświetlaczem lub z przyciskiem zasilania.

Gdy to nie pomaga odwiedź serwis

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomaga i Twój telefon nadal nie chce się włączyć skorzystaj z pomocy specjalisty. Odwiedź serwis lub skonsultuj się z producentem telefonu w celu zdiagnozowania problemu. Niekiedy zdarza się, że uszkodzony sprzęt wymaga profesjonalnej naprawy.