Jak zrobić domową kawę mrożoną – przepis.

Jak zrobić domową kawę mrożoną
Fot. Demi DeHerrera . Unsplash.com

Poszukujesz jakiegoś sposobu aby się schłodzić w upalne dni? Jeśli jesteś miłośnikiem kawy to polecamy Ci kawę mrożoną. To pyszny i orzeźwiający napój, który można z łatwością przygotować samemu w warunkach domowych. Sprawdź koniecznie jak zrobić domową kawę mrożoną według sprawdzonego przepisu.

Potrzebne składniki na jedną kawę mrożoną

  • 200 ml mocnej kawy
  • 150 ml mleka
  • 2 łyżeczki cukru lub syrop kawowy
  • 5-8 kostek lodu
  • bita śmietana (opcjonalnie)
  • szczypta kakao, cynamon, wanilia, kardamon (opcjonalnie)

Jak zrobić kawę mrożoną

Oto łatwy sposób na przygotowanie kawy mrożonej w domu. Nie zajmuje dużo czasu, a przygotowany napój jest pyszny i orzeźwiający.

Zaparz kawę i odstaw do ostygnięcia

Zacznij od przygotowania swojej ulubionej kawy. Możesz do tego wykorzystać ekspres do kawy, kawiarkę lub zaparzyć kawę zalewając ją wrzątkiem. Gdy zaparzysz kawę odstaw ją do ostygnięcia.

Wymieszaj składniki

Do ostudzonej kawy dodaj mleko oraz cukier. Zamiast cukru możesz wykorzystać syrop do kawy o twoim ulubionym smaku. Następnie wymieszaj składniki aby uzyskać jednolitą konsystencję. Do wymieszania składników użyj zwykłej łyżki.

Dodaj kostki lodu i zblenduj kawę

Kawę przelej do blendera i umieść w nim też kostki lodu. Blenduj całość przez kilka sekund aby uzyskać gęstą i gładką konsystencję.

Przelej gotowy napój do szklanki

Przelej napój do szklanki. Możesz dodać na wierzch bitą śmietanę. oraz posypać kawę po wierzchu szczyptą kakao, cynamonem, wanilią lub kardamonem. Możesz również dodać do napoju 2-3 całe kostki lodu.

Gotowe

Twoja pyszna mrożona kawa domowa jest już gotowa. Jak sam widzisz jest bardzo łatwa do wykonania. Możesz też z łatwością modyfikować ten przepis w zależności od twoich preferencji.

Jeśli chcesz aby kawa była mocniejsza dodaj więcej espresso. Jeśli wolisz kawę o bardziej kremowej konsystencji dodaj do niej więcej mleka. Możesz też dodać do niej łyżkę lub dwie ulubionych lodów. Nie bój się eksperymentować i stwórz swoją idealna mrożoną kawę domową. To napój, który pokochają wszyscy miłośnicy kawy. Mrożona kawa jest idealna na ekstremalne upały, które coraz częściej nawiedzają nas w trakcie lata.

Smacznego orzeźwienia!